PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ateisti i njohur stephen hawking Pranon ZOTIN

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 29
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Ateisti i njohur stephen hawking Pranon ZOTIN    Fri Jan 25, 2013 11:07 am

Ateisti i njohur stephen hawking pranon per her te pare se Zoti ekziston.

Ne nje reportazh te bere nga gazetarja turke Ayşegül Ekinci ne televizionin Kanal D Londra, shkencetari i njohur ateist thote qe:

"I think the criation of universe, lies on the real of science. But that does not mean that there is not God who laid down Scientific Laws."

"Krijimi i universit mbeshtetet/bazohet ne shkence por kjo nuk do te thote se nuk ekziston Nje Zot i cili ka vendosur keto ligje shkencore..."

Kjo shprehje e tij erdhi si nje bombe ndaj shkencetareve te tjere ateist sepse jo para shume kohesh edhe nje shkencetar tjeter Antony Flew ishte nga ata shkenctare ateiste qe filloi te besonte ne zot.


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ateisti i njohur stephen hawking Pranon ZOTIN
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VDIQ NË LAS VEGAS POETI DHE DRAMATURGU I NJOHUR SHQIPTAR AVNI MULAJ
» Vdes kirurgu i njohur, Ali Zatriqi
» Ekskluzive: Intervistë me poetin, eseistin dhe përkthyesin e njohur Mazllum Saneja
» Asllan Dibrani:Intervistë ekskluzive me zotin Hydajet Hysenin organizator i ngjarjeve të vitit 1981-shit ,intelektual krijues dhe ish i burgosur politik
» Bashkim Saliasi: “Një udhëtim i çuditshëm” i shkrimtarit Viron Kona

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: RELIGJIONE :: K R I S H T E R I M I :: I S L A M I :: J U D A I Z M I :: A T E I Z M I-
Kërce tek: