PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!   Sat Dec 22, 2012 8:58 am

Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!

Kjo figurë e çuditshme iu shfaq një grupi këmbësorësh, në lartësinë e 1.200 m (3.937 këmbë) në zonën malore të Chatyr-Dag në Ukrainë.

Por çfarë mund të jetë vallë?


Të shumtë janë ata të cilët pretendojnë se mund të jetë një dukuri natyrore, apo një reflektim siç edhe shfaqja e ylberit. Madje ky fenomen quhet Spectre Brocken dhe është nga parandjenjat më të rralla që krijohen kur Dielli shkëlqen ulët, pra kur rrezet e tij lëshon me drejtim të pjerrët në shpate mali apo lëndina, si dhe në kurrize malesh…!


Zakonisht, kreu i këtyre shfaqjeve –iluzioneve- rrethohet nga unaza të ndritshme rrezatimi drite, një efekt që shkaktohet nga shpërbërja e dritës së dukshme.

Që të shtojmë një përshkrim edhe më të frikshëm, shumë herë figura duket tek lëviz dhe kjo ndodh pasi janë retë ato të cilat rt marrin pas vetes.

Ndërsa versioni tjetër, padyshim është ai i besimit fetar, të cilët besojnë bindshëm se ishte vetë Jezu Krishti që u shfaqa dhe se kështu ai dëshmonte t’u dërgonte një mesazh të fortë besimtarëve ukrainas.

Tani, nëse është fenomen natyrorë apo diçka tjetër, këtë e lemë në gjykonin tuaj të
Për më shumë videon që vijon:


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gon!
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 31

MesazhTitulli: Re: Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!   Sat Dec 22, 2012 11:13 am

Kontroll mendje, projekti 'Blue Beam' ndoshta Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://explorerkosova.the-up.com
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Re: Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!   Sat Dec 22, 2012 12:41 pm

Gon! shkruajti:
Kontroll mendje, projekti 'Blue Beam' ndoshta Smile


Edhe une jam dakord me kete.Mendoj qe blue beam.

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luce

avatar

Numri i postimeve : 2
Pikët : 2
Reputation : 0
Join date : 21/12/2012
Mosha : 28
Vendodhja : TIRAN

MesazhTitulli: Re: Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!   Wed Dec 26, 2012 8:17 am

mashtrime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Figura befasuese e “Jezu Krishtit” që mallëngjeu ukrainasit në prag Krishtlindjesh!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Malli për atdheun
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Kronologjia e ngjarjeve që nga vitet 600 para Krishtit deri më sot

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: