PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Profecia e fisit Hopi për “Vëllain e Madh” dhe bashkimin e dy botëve!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Profecia e fisit Hopi për “Vëllain e Madh” dhe bashkimin e dy botëve!    Sun Dec 16, 2012 11:29 am

Profecia e fisit Hopi për “Vëllain e Madh” dhe bashkimin e dy botëve!Hopi, janë një fis vendas të Amerikës dhe jetojnë kryesisht në Arizonën Verilindore.

Kjo zonë është e rrethuar nga rajoni i Navajo. Disa Hopi jetojnë në një zonë të ngjashme dhe lumit Kolorado.
Hopi besojnë se një mësues i madh shpirtërorë “Vëllai i Madh”, ose “Vëllai i Bardhë i Vërtet”, do të vij si “Dielli kur Lind” dhe të bashkojë dy pjesët e botës që ishin ndarë në të shkuarën e largët. Vëllai i Madh, do të vij pas dy luftërave të mëdha për të përuruar epokën e ardhshme: Ditën e Pastrimit.

Por, profecia më e rëndësishme, e njohur si Shenja e Nëntë dhe e Fundit, fliste për diçka e cila do të shënonte dhe do të sinjalizonte jo vetëm racën e Hopi, por të gjithë njerëzimin!

Raca Hopi, kanë një traditë të gjatë e cila duke kaluar nën mitet e shumtë, profecitë dhe arshivat historike, i përcjellin ato në brezat e argoshëm. Një histori e tillë, është deh “Blue Star”, ylli blu për të cilin besojnë se kur ky yll të shfaqet, ka ardhur ora për një periudhë Pastrimi, e cila do të fillojë para 2012-ës.
Do të zgjasë shtatë (7) vjet dhe se kjo do të jetë shenja e nëntë dhe e fundit.

Kështu, dimë tashmë se kometa Homes 17P ka një trajektore rreth Diellit shtatë vitet e fundit. Mos kemi të bëjmë me një koincidencë apo me realizimin e profecisë të Hopi dhe të Nostradamusit.

Nga ana e astrologjie kjo periudhë ka filluar në tetorin e viti 2007 dhe do të zgjasë deri në tetorin e 2014-ës.


Për më shumë detaje ndiqni videon në vijim:


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Profecia e fisit Hopi për “Vëllain e Madh” dhe bashkimin e dy botëve!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Përkujtim:Nëntë vjet pa vëllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishës dhe madhështia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit të pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: EZOTERIZEM ::  A S T R O L O G J I :: E N D E R R A ::  P R O F E C I-
Kërce tek: