PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohen harta naziste me bërthamën bosh të Tokës dhe tunele të mistershme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Zbulohen harta naziste me bërthamën bosh të Tokës dhe tunele të mistershme   Tue Nov 13, 2012 12:14 pm

Zbulohen harta naziste me bërthamën bosh të Tokës dhe tunele të mistershme


Kanë befasuar hartat e “mistershme” të naszistve Gjermanë, në të cilat pasqyrohet Toka me boshllëkun e saj dhe tunelet e nëndheshme…!Megjithatë, çudi përbën fakti se si në ato kohë, shkencëtarët e ushtrisë naziste kishin aftësinë të hartonin dhe të dispononin detaje të cilat për një periudhë kohore përbënin tabu, ndërsa sot ato janë vënë nën luspën e shkencëtarëve modern për një studim më të detajuar!


Tunele nëntokësore!

_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zbulohen harta naziste me bërthamën bosh të Tokës dhe tunele të mistershme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:“Harta e shqipërisë etnike” si shkas...
» Demarkacioni me Malin e Zi, hartat dhe kontestimet (Harta)
» Vetëvendosje: Ja si “Zajednica” thyen territorin e Kosovës (Foto)
» Dyndja serbe me harta e dokumente!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: -
Kërce tek: