PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çfarë lidhje ka Princi Charles me Drakulën?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Çfarë lidhje ka Princi Charles me Drakulën?    Sun Nov 11, 2012 11:24 am

Çfarë lidhje ka Princi Charles me Drakulën?
Shikon Princin Charles të Britanisë hde për një arsye të pashpjegueshme të vjen në mëndje Komi i errët i Vllahut Vland Xhepes, ose thënë ndryshe Drakula?!


Përgjigjen në këtë pyetje kritike, tenton ta jap Organizata e Turizmit të Rumanisë, që po studion mundësinë se Princi Charles të jetë pasardhës i Drakulës!

Rumania vendosi ta shfrytëzoj për përfitime turistike lidhjen “farefisnore” të Charles me Drakulën. Transilvania, është një pikë referimi turistik, që çdo vit vizitojnë kështjellën e Vland “vampirit”, që sipas legjendës pinte gjakun e viktimave të tij dhe mund të transformohej në lakuriq nate.

Organizata e Turizmit të Rumanisë,, ka shpërndarë postera dhe udhëzues, si dhe ka krijuar një video ku “ndriçon” marrëdhëniet e familjes mbretërore britanike me Drakulën!
Në video fletë dhe vetë princi Charles për të “shkuarën e tij të errët dhe të largët” të paraardhësve të tij.
Ndërkohë, lidhjet farefisnore i kanë diktuar disa historinë në stërgjyshen e Princit Charles, Mbretëresha Maria, gruaja e Mbretit George E.
Megjithatë në video Charles nuk përcakton nëse ka trashëguar ndonjë vesë të paraardhësve të tij…!/alb-observer.com/

Për më shumë detaje shikoni videon


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çfarë lidhje ka Princi Charles me Drakulën?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: M I T O L O G J I-
Kërce tek: