PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rishfaqen Illuminati, hoteli Ryugyong “selia dhe simboli” i tyre!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

avatar

Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 30
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

MesazhTitulli: Rishfaqen Illuminati, hoteli Ryugyong “selia dhe simboli” i tyre!   Thu Nov 01, 2012 11:11 am

Rishfaqen Illuminati, hoteli Ryugyong “selia dhe simboli” i tyre!Seul, Kore e Veriut, Pyongyang: Hoteli fantazmë, i Kores së Veriut, që u emërua nga Esquare si “ndërtesa më e keqe në historinë e njerëzimit”, është me 105-së kate, me emrin Ryugyong, i cili pas 20 vjet konstruksion, tashmë ka hapur dyert për “klientët” e tij.

Ndërtesa është e njohur gjithashtu dhe si Ndërtesa 105, për shkak të numrit të kateve të tij. Ndërtimi i tij filloi në vitin 1987, por ndaloi në 1992, kur Koreja e Veriut hyri në krizën më të rëndë ekonomike pas rënies së Bashkimit Sovjetik.

Por, sigurisht që ndokush do pyeste pse është zgjedhur kjo formë…?! Cili ishte shkaku kryesor që ndaloi ndërtimi i këtij objekti? Pse u përfundua këtë vit dhe pikërisht në 2012?
Ndërkohë dëshmitë e shumta referojnë se kjo ndërtesë është zgjedhur si Selia e Illuminati…!
Kjo rezulton nga forma piramidale dhe struktura aritmetike e tij!

Ndërtesa përbehet nga tre nivele, ka lartësi 330 m (rastësi?) dhe kënd të prirur 75-gradë të cilët konvertojnë në një pikë të përbashkët për të formuar një Piramidë. Ndërtesa përfundon me një Kon 40 m gjerësi, e përbërë nga tetë kate që destinohen për rrotullim dhe përfundon me gjashtë kate statike.Struktura fillimisht, ishte llogaritur për të strehuar pesë restorante rrotullues, ose 3000 deri 7665 dhoma, sipas burimeve të ndryshme. Ryugyong nuk është vetëm një hotel, por më tepër një zhvillim me ” përdorim-përzier


_________________
Ç'do gabim Eshte PSIM - Ç'do psim Eshte MSIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rishfaqen Illuminati, hoteli Ryugyong “selia dhe simboli” i tyre!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Behar Gjoka: Skënderbeu, Simboli dhe miti i tij në letrat shqipe
» Diplomat false të 93 arsimtarëve të Malishevës që u “fshehën”
» Xhafer Leci:VLLASËT DHE E VËRTETA E TYRE
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesë e skenarëve të komunistëve serbë dhe të shërbëtorëve të tyre në Kosovë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE ::  K O N S P I R A C I O N-
Kërce tek: